2026-06-26 11:29

Idén negyedik alkalommal rendezte meg sikeresen a GAMF Kar Hallgatói Eredményességet Támogató csoportja a Hallgatói Mentorkonferenciát. Az első éves hallgatók támogatására szervezett program zárásaként valósult meg a konferencia, melynek idei témája az akadálymentesítés volt. A hallgatók egy kutatói vagy projektmunka során a tavaszi félévben készültek szakjuknak megfelelő témákkal a konferencia-előadásra. 

A mentorálás tavaszi féléves programjának fókuszában a szakmai fejlesztés, tehetségtámogatás áll, melynek lezáró eseménye az egy-egy központi téma köré szervezett Hallgatói Mentorkonferencia. Az idei konferencián két szekcióban 23 előadást hallottunk, több, mint 80 többnyire első évfolyamos hallgató előadásában. A hallgatók féléves felkészítését a mentoroktatók és a mentorhallgatók segítették. A 21. században a mérnöknek nemcsak megalapozott műszaki tudással, hanem megfelelő kommunikációs- és prezentációs képességgel kell rendelkezni, tudni kell csapatban dolgozni, képesnek lenni mérnöki problémák megoldására és szakmai anyagok önálló feldolgozására. A konferenciára történő felkészülés és a részvétel segíti az ún. soft skillek fejlődést. Minden évben nagy öröm látni, hogy a különböző mérnöki területek hallgatói egy-egy általánosabb témában hogyan fedezik fel azokat a területeket, amelyek összekapcsolják szakterületeiket – elindulnak szakmai beszélgetések, gondolkodások, közös tervezgetések. A szervezők a Mentorprogram legnagyobb sikerének az immár hagyománnyá vált és egyedülálló Hallgatói Mentorkonferenciát tartják.

Publikálva: 8 órája , fríssítve: 8 órája