2026-06-25 17:24

Együttműködési megállapodást kötött a Neumann János Egyetem a Magyar Tűzvédelmi Akadémia Kft-vel, valamint a Bács-Kiskun Vármegyei Tűzoltó Szövetséggel. Az eseményre 2026. június 25-én a X. Tűzesetek vizsgálata, tapasztalatai konferencia keretein belül, az egyetem CAMPUS Oktatási Épületében került sor.

A megállapodások célja a tűzbiztonsági kultúra, a tűzvédelmi szakmai tudás és a gyakorlati alkalmazhatóság erősítése, a tűzvédelmi mérnöki, tűzmegelőzési, tűzvizsgálati és beavatkozástámogatási tapasztalatok oktatásba és kutatásba történő beépítése, a tudományos eredmények gyakorlati alkalmazásának elősegítése, a térség tűzbiztonságának, tűzmegelőzési és beavatkozási kultúrájának, valamint rezilienciájának növelése.

Dr. habil. Fülöp Tamás rektor köszöntőjében elmondta: „Az elmúlt időszakban mi magunk is felismertük azt, hogy a biztonságtudatosság kérdésében a társadalmi edukációnak óriási szerepe, jelentősége van. Ma már ilyen jellegű egyetemi kurzusunk is van és a hallgatók részt vehetnek például önkéntes tűzoltó képzésben, emellett nem titkolt célunk, hogy oktatóink közreműködésével akár egy önkéntes tűzoltó egyesület megalakításán is dolgozzunk. Talán a legfontosabb üzenet az, hogy a társadalmi tudatosítása azoknak a kihívásoknak, azoknak a biztonsággal kapcsolatos kérdéseknek, amelyekben egyetemként, mint társadalmi felelősségvállalással rendelkező intézmény részesei lehetünk, ez mindenképpen egy pozitív és előremutató dolog minden ilyen együttműködés esetében.”

„Nagy lehetőséget látunk a fiatalokban, mert ők teljesen más szemlélettel, nagyon innovatív módon tudnak rálátni a problémákra, sokszor olyan dolgokat is képesek észrevenni, amiket mi már a napi munkánk során nem. Dolgozunk azon, hogy hogyan lehetne TDK dolgozatokhoz, szakdolgozatokhoz olyan témákat ajánlani, illetve támogatni, hogy ezeket válasszák, melyek a mi saját napi munkánkat, kutatásainkat előre tudják mozdítani.” – fejtette ki Lestyán Mária a Magyar Tűzvédelmi Szövetség elnöke.

Dr. Gyapjas János a X. Tűzesetek vizsgálata, tapasztalatai konferencia levezető elnöke elmondta; mindhárom jelenlévő szervezet társszervezője a konferenciának, melynek létjogosultságát mi sem jelzi jobban, hogy több, mint 500 résztvevő tartotta fontosnak, hogy nyomon kövesse jelenléti vagy online módon. A megállapodásokat Dr. habil. Fülöp Tamás a Neumann János Egyetem rektora, Kállai Miklós a Magyar Tűzvédelmi Akadémia Kft. ügyvezető igazgatója és Kristóf András a Bács-Kiskun Vármegyei Tűzoltó Szövetség elnöke látta el kézjegyével.

Publikálva: 3 órája , fríssítve: 3 órája