2024-01-22 14:46

Bár még csak a vizsgaidőszak közepén tartunk a Neumann János Egyetem sport csapatai kiemelkedő eredményeket értek el az egyetemi országos bajnokságokban. AZ egyetem röplabdásai a decemberi hazai 3:0-s győzelmet követően Győrben vendégszerepeltek, míg a férfi kézilabdások a Szeged ellen kezdhették el az idei menetelésüket.

Széchenyi István Egyetem – Neumann János Egyetem /1:3/ (15:25, 17:25, 25:18, 21:25)

Több meghatározó játékos hiányzása egy kicsit megnehezítette a mérkőzést a Széchenyi István Egyetem ellen. Az első két szettben, ahogyan azt az eredmény is mutatja nagyon összeszedetten játszottak a Neumannos fiúk. Ezt követően az ellenfél nagyobb rotációjának köszönhetően, a kecskeméti csapat kezdett el jobban fáradni és ezzel együtt pontatlanabbá válni. Annyira, hogy a harmadik szettben fordult is a kocka, nem sikerült a támadásokat befejezni és elvesztették a játékrészt. Végül a negyedik szettre összeszedte magát a csapat és behúzta a győzelmet. Ezzel a továbbjutást is kiérdemelték.

NJE: Nagy Mihály, Bogdán Bence, Török Soma, Török Zsombor, Lakatos Leonárd, Tóth Szabolcs, Bitó Tamás, Károly Péter, Kasza Dávid.

Neumann János Egyetem – Szegedi Tudományegyetem 43:28 (18:12)

2024. január 19-én rendezték meg a Neumann János Egyetem – Szegedi Tudományegyetem párharc első mérkőzését. A mérkőzés első öt percében felváltva estek a gólok, majd a kecskeméti csapat hamar 4 gólos előnyt tudott kiharcolni. Bár a félidő során volt már 8 gól is, a csapatok között a félidőre 6 gólra csökkent a különbség. A második játékrészben kapaszkodott a Szeged, de a hosszabb kispad hatására folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség. Az utolsó 10 percben végül 2 gólt kapva 43:28 arányú kecskeméti győzelem született. A visszavágóra 2024. január 25-én 11:00 órakor kerül sor Szegeden.

NJE: Papp István 5, Szeverényi Bence 15, Székely Márton 7, Mogyorós Bálint 2, Jantner József, Mónos Máté 4, Kovács Gergő 1, Varga Bence 2, Feth Balázs (kapus), Bálint Barnabás 6, Rédei Balázs 1.

A következő hetek számos Neumannos mérkőzést tartogatnak, ahol akár személyesen szurkolhatunk hallgatóinknak.

• 2024.01.25 – Férfi kézilabda /Szeged/ – 11:00 Szegedi Tudományegyetem – Neumann János Egyetem
  • 2024.02.01 – Férfi vízilabda /Budapest/ – 17:45 Mathias Corvinus Collegium – Neumann János Egyetem

19:15 Neumann János Egyetem - ELTE