2023-04-27 15:12

A Neumann János Egyetem delegációja 2023. áprilisában az  Egyesült Arab Emirátusokban tett látogatást, amely alkalom alatt két egyetemmel is Khalifa University (Abu Dhabi), UAE University (Al Ain) folytatott tárgyalásokat. 

A találkozók során sikerült több együttműködési pontot azonosítani a Hidrogén és a Mesterséges Intelligencia valamint a nemzetközi diákcsere programok kapcsán, melyek óriási lehetőséggel bírhatnak mind diákjaink, mind kutatóink számára. Az egyeztetések kapcsán a szereplők egyetértettek abban, hogy a közös munkát elsősorban a fenntarthatóság, az egészségügy és a mesterséges intelligencia területén kívánják elindítani, amely teljes mértékben egybecseng egyetemünk stratégiai elképzeléseivel. A következő hetekben megkezdődnek a szakmai egyeztetések a közös fejlesztések kapcsán, mely munkába bátorítjuk mind diákjaink mind kutatóink becsatlakozását.